Diagnostika un ārstēšana

Ilgo ceļu no ārstēšanās sākuma līdz galīgam rezultātam nav viegli veikt bez profesionālā atbalsta - morālā, psiholoģiskā un juridiskā.
 
Sāksim ar morālo un psiholoģisko atbalstu.
 
Cilvēkam nav jātaustās uz priekšu kā aklam, viņam ir jāorientējas lietās, kas ar viņu notiek un kas vēl būtu jāizdara. Katram ir jāzina, kādi var būt ārstēšanās rezultāti un šo rezultātu varbūtība. Ir jāuzticas savam ārstam un jābūt pilnībā pārliecinātam, ka ārsts viņam visu paskaidros un vienmēr atbalstīs. Mūsu kā profesionāļu uzdevums ir būt ar pacientiem maksimāli atklātiem, sniegt viņiem visu nepieciešamo informāciju un izkliedēt viņu ne vienmēr pamatotās bailes.
Var likties, ka juridiskais atbalsts dotajā jautājumā nav obligāts. Tas ne vienmēr tā ir. Pastāv tāda programma kā surogātmāte, kur bez zinoša jurista padoma, kas varētu ieteikt, kā rīkoties katrā konkrētajā gadījumā stingri likumdošanas ietvaros, vienkārši nevar iztikt. Tāpēc klīnikā ir profesionāli juristi, kas konsultēs un sastādīs attiecīgus līgumus starp surogātmāti un ģenētiskiem vecākiem.
 
Diagnostika
 
Jebkuras diagnostikas sākumā tiek veikta rūpīga informācijas apzināšana par neauglīgā pāra slimības vēsturi, tiek pētīts jautājums par iespējamām mantotām slimībām un abu laulāto pārciestajām slimībām, un veiktajām ķirurģiskajām procedūrām. Uz savāktā materiāla pamata tiek izstrādāta vispārējā stratēģija. Tiek noteikti tieši šim pārim nepieciešamie laboratorijas izmeklējumi, USG diagnostika, tiek veikta spermogramma. Ar to pirmais etaps beidzas.
Otrajā etapā precizētie dati sniedz iespēju pielietot medikamentozo un, iespējams, ķirurģisko ārstēšanu. Nepieciešamības gadījumā izmeklējumu stadijā tiek veikta diagnostiskā ofisa histeroskopija un fertiloskopija, kas ļauj konstatēt dzemdes un olnīcu pataloģiju, kas nav saskatāma USG laikā, veikt biopsiju – paņemt aizdomīgu audu paraugus un pat likvidēt dažādas pataloģijas, kas var izrādīties par neauglības iemeslu. Ofisa histeroskops un vaginālais laparoskops ir būtiski smalkāki diametrā par pastāvošajiem histeroskopiem un laparoskopiem. Ar to palīdzību var bez griezumiem uz ādas redzēt, kāds ir neauglības iemesls dzemdē un vēdera dobumā, paņemt audu gabaliņu analīzei un novērst nelielus defektus (piemēram, likvidēt polipu) vienas procedūras laikā. Smalka, eleganta un maz traumatiska metode. Tas ir būtiski palielinājis neauglības diagnostikas kvalitāti. Jo dažreiz, vienkārši pēc polipa likvidēšanas rodas labvēlīga situācija dabiskai grūtniecībai. Paciente jau pēc pāris stundām atgriežas aktīvā dzīvē, kas dod iespēju šo metodi izmantot cilvēkiem ar ierobežotu brīvo laiku. Tādējādi diagnostika un ārstēšana mijiedarbojas.
 
Ārstēšana
 
Neauglības ārstēšana var būt medikamentoza, kad ar zāļu palīdzību izdodas novērst iemeslu, piemēram, slēpto hronisko infekciju, vai ķirurģiska, ja, piemēram, izdodas atklāt un likvidēt dzemdes polipu. Ja tomēr gadījums prasa EKA veikšanu, tad iesākas trešais etaps – sagatavošanās EKA procedūrai un tās veikšana. Turklāt katram pārim tie būs individuāli piemeklēti stimulācijas protokoli (ņemot vērā vecumu un izmeklējumu datus). Iestājusies grūtniecība prasa rūpīgu monitoringu un ārstniecisko atbalstu, jo virknē gadījumu savu hormonu izstrāde būs apspiesta. Bieži vien pacientiem ir nepieciešama zāļu terapija līdztekus notiekošo imunoloģisko traucējumu dēļ. Visa grūtniecība tiek rūpīgi protokolēta, tiek ņemti vērā visi iespējamie riski. Saglabāt un iznēsāt grūtniecību, nodot pacienti tiešā akušiera-ginekologa aprūpē un dzemdēt veselu bērnu - lūk, mūsu kopējais uzdevums.
 
 
Par hiperstimulācijas sindromu un tā seku novēršanu
 
Šobrīd olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHS) ir pati smagākā EKA procedūras komplikācija. Visbiežāk tā ir sastopama sievietēm ar olnīcu policistozes sindromu, taču mēdz rasties arī spontāni. Sindromu raksturo liels folikulu daudzums (kaskāde), kuri sākuši nogatavināties pēc stimulācijas, un liela šķidruma daudzuma izdalīšanās vēderā un pleiras dobumos, dažreiz arī sirds somiņā. Norit ļoti smagi, un bieži vien vajadzīga intensīvā terapija.
Mums ir izstrādāts un veiksmīgi tiek realizēts pasākumu komplekss, kuru rezultātā izdodas izvairīties tieši no šī sarežģījuma sekām. Paciente faktiski atbrīvojas no OHS klīniskām izpausmēm (sāpēm, vēdera uzpūšanās, aizdusas, paātrinātas sirdsdarbības, miega un apetītes trūkuma), nav nepieciešama hospitalizācija, intensīvā terapija, šķidruma izvadīšana. Tas dod iespēju, pirmkārt, justies droši gan pacientam, gan personālam, un, otrkārt, paplašināt EKA indikācijas, lai piedāvātu šo procedūru arī sievietēm no riska grupas.
 
Palīdzība neiznēsāšanas gadījumā
 
Grūtniecības norises unikālais algoritms
Dažreiz sarežģīts medicīnisks termins sevī slēpj vienkāršu un sen zināmu jēdzienu. Piemēram, grūtniecības norises algoritms. Vienkāršāk runājot, tā ir standartizēta sistēma, kas aptver daudz dažādu manipulāciju, sākot no grūtniecības pirmajām dienām līdz dzemdībām.
 
Tās uzdevums, pirmkārt, ir diagnosticēt problēmu agrīnajās stadijās, bet galvenais ir sākt ārstēšanu līdz ar pašām pirmajām problēmas izpausmēm, lai novērstu grūtniecības iespējamās pataloģijas. Fragmentāri un bez sistēmas to dara daudzi. Taču gūt rezultātus var tikai tajā gadījumā, ja darbs noris pēc sakārtotas shēmas, izprotot iespējamo agrīno sarežģījumu rašanās termiņus. Mēs sākam gatavoties gaidāmajām dzemdībām izmeklēšanas stadijā pirms IVF (EKA) procedūras, ņemam vērā visus sākotnējos datus, sastādām individuālo programmu, kuru nosaka tieši šī pāra īpatnības. Ārsts diendienā skrupulozi novēro visa procesa gaitu un grūtniecības norisi, aizvien tuvāk nonākot pie mūsu kopīgā mērķa - vesela bērna piedzimšanas.
 
Medicīniskā palīdzība
 
Kaut gan klīnika specializējas neauglības ārstēšanā, mēs uzskatām, ka sievietes reproduktīvā veselība ir vispārējās veselības daļa. Tāpēc mums ir izstrādātas shēmas dažādu slimību, tajā skaitā arī onkoloģisko, diagnostikā un ārstēšanā dažādās vecuma grupās.
Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!