Jūs jautājat – mēs atbildām - EKA - mākslīgā apaugļošana

Kā notiek mākslīgā apaugļošana?
 
Šūnu «tikšanos» var organizēt ar diviem paņēmieniem. Ekstrakorporālās apaugļošanas (EKA) laikā olšūnas un spermatozoīdi savienojas mākslīgā vidē, citiem vārdiem, mēģenē, un tiek ievadīti dzemdē. Izmantojot ICSI metodi, spermatozoīds tiek injicēts tieši olšūnas citoplazmā.
 
Kāda aparatūra tiek izmantota mākslīgās apaugļošanas laikā?
 
Savā darbā mēs maksimāli cenšamies kopēt dabu, radām tādus apstākļus ārpus organisma, kas līdzīgi apstākļiem organismā. Olšūnas un spermatozoīdi ir ļoti trausls materiāls, tie ātri iet bojā gaismas, gaisa vai vismazāko temperatūras svārstību ietekmē. Tiem nepieciešami speciāli šķīdumi, īpašs mitrums un ogļskābās gāzes koncentrācija, citiem vārdiem, mākslīga vide. No tā, cik kvalitatīva ir šī vide, ir atkarīgs rezultāts. Mēs izmantojam Čikāgas Ģenētikas institūta metodiku un iekārtas, kas garantē labus rādītājus.
 
No kā ir atkarīgi EKA procedūras panākumi?
 
Veiksmīgs EKA iznākums ir atkarīgs no daudziem faktoriem: dzīvesbiedru vecuma, neauglības iemesla un ilguma, olnīcu reakcijas uz stimulāciju, folikulos izaugušo olšūnu daudzuma un kvalitātes, spermas kvalitātes. Un, protams, no ārsta kvalifikācijas un pieredzes.
 
Kādas ir EKA absolūtās indikācijas?
 
EKA ir nepieciešama dzemdes olvadu neesamības vai to pilnīgas necaurlaidības gadījumā, slimojot ar smagām hormonālās neauglības formām utt.
 
Kādas slimības tiek uzskatītas par ģenētiskām? Vai tās vienmēr tiek nodotas bērniem?
 
Slimības, kas tiek nodotas pēcnācējiem ar attiecīgu gēnu starpniecību, tiek sauktas par ģenētiskām vai pārmantojamām. Pastāv speciāla ģenētiskā programma, ar kuras palīdzību tiek noteiktas gēnu patoloģijas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Metode nozīmē, ka pirms embrija ievietošanas dzemdes dobumā tiek diagnosticēti visi embriji, kas iegūti EKA rezultātā. Atlasīti tiek tikai veselie embriji! Šī metode saucas preimplantācijas diagnostika. Pēc tās mazulim vairs nedraud nekādas vecmāmiņu-vectētiņu iedzimtās slimības.
 
Vai taisnība, ka «bērni no mēģenēm» biežāk slimo un lēnāk attīstās nekā viņu «normālie» vienaudži?
 
Šajā sakarā pasaulē tika veikti globāli pētījumi: zinātnieki novēroja bērnu fizisko, intelektuālo un psihisko attīstību un nonāca pie secinājuma, ka dažādu noviržu pakāpe mazuļiem «no mēģenes» (tādu šobrīd pasaulē jau ir vairāk par 3 miljoniem) nebūt nav lielāka kā bērniem, kas ieņemti ar tradicionālo paņēmienu. Taču ar reproduktīvo tehnoloģiju palīdzību iegūto bērnu psihoemocionālā attīstība pat apsteidz parasto bērnu attīstību. Iespējams, tas ir izskaidrojams ar to, ka «bērni no mēģenes» ir ilgi gaidīti, gribēti un ar viņiem vecāki vairāk nodarbojas.
 
Kāda metode ir uzskatāma par labāku?
 
Tā, kura ir piemērota tieši jums. To izvēlaties jūs paši no visiem iespējamiem variantiem, kurus piedāvā ārsts. Ne vienmēr mākslīgā apaugļošana ir optimālais variants. Kaut gan, kā likums, universāls.

 

Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!