Laparotomija

 Laparotomija – ķirurģiska metode, pie kuras pieeja mazā iegurņa orgāniem tiek nodrošināta ar vienu samērā garu griezienu uz ādas. Dažkārt šo metodi sauc arī par „atvērto”. Izmantojot šo pieeju, pēc ādas grieziena katrs nākamais audu slānis tiek uzmanīgi atdalīts un pārdalīts, dodot ķirurgam iespēju ērti operēt. Ar laparotomijas metodi ir iespējams veikt gandrīz jebkuras sarežģītības un apjoma operāciju. Bieži šo pieeju izmanto onkoloģisko saslimšanu gadījumos, kad pirms operācijas nav pilnīgi nosakāms operējamā procesa apjoms, šī pieeja dod iespēju nepieciešamības gadījumā paplašināt griezienu, tādējādi paplašinot arī operācijas lauku un operācijas apjomu. Taču ir arī trūkumi - šāds grieziens dzīst salīdzinoši ilgi (vidēji 2 – 4 nedēļas) un neļauj atgriezties pie ierastā ikdienas ritma ilgāku laiku.

Ir vairāki ādas griezienu tipi, ko izmanto pie laparotomiskās pieejas:

 1. Vidējais apakšējais grieziens – tiek izmantots salīdzinoši reti, bieži pie operācijām, kas saistītas ar onkoloģiskām saslimšanām. Grieziens tiek veikts pa vēdera vidus līniju – līniju, kura savieno nabu ar kaunuma kaulu. Šis grieziens ķirurgam dod maksimāli ērtu pieeju mazā iegurņa un vēdera dobuma orgāniem. Plānveida ginekoloģisko operāciju gadījumos mūsdienās šis grieziens praktiski netiek lietots.

 

 1. Pfanenštīla grieziens – ierasts grieziens ginekoloģiskās operācijās. Šis grieziens tiek veikts pa dabisko ādas krokas gaitu vēdera lejas daļā zem bikini līnijas. Tādēļ nelielo operācijas rētu, kas paliks pēc brūces dzīšanas, slēpts gan minētā ādas kroka, gan sievietes veļa, tādejādi panākot labu kosmētisku efektu.

 

Ginekoloģiskās operācijās ir pielietojami arī citi ādas griezieni, taču ikdienas praksē tos nemēdz lietot.

Operācijas, kas biežāk veicamas ar laparotomisko pieeju:

 • Histerektomija (dzemdes izņemšana)

 • Miomektomija (miomatozo mezglu izņemšana)

 • Cistektomijas (olnīcas cistu izņemšana) un adneksektomijas (dzemdes piedēkļu izņemšana)

 • Sakrokolpopeksija (maksts sienu vai dzemdes noslīdējuma korekcija)

 • Endometriozes ārstēšana

 • Onkoloģiskās operācijas

Galvenās laparotomiskās pieejas priekšrocības:

 • Laba un ērta pieeja iekšējiem orgāniem

 • Relatīvi vienkārša tehniskā izpildījumā

 • Nav nepieciešami sarežģīti vai īpaši, neparasti instrumenti

Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!