Neauglības iemesli

Par neauglību uzskata slimību, kad gada laikā neiestājas grūtniecība. Mūsdienu ārstēšanas metodes ļauj klīnikas ārstiem 2 mēnešu laikā noteikt neauglības iemeslus, jo parasti tas ir vairāku faktoru kopums.
 
Pastāv gan sieviešu, gan arī vīriešu neauglība - attiecība ir aptuveni 50 pret 50. Pēc Pasaules Veselības organizācijas klasifikācijas izšķir 22 iemeslus sieviešu un 16 iemeslus vīriešu neauglībai. Turklāt pastāv kombinētā neauglības forma. Tāpēc, ja pārim rodas problēmas, loģiski būtu doties uz pārbaudi abiem partneriem.
 
                                                                 Sieviešu neauglība
 
Sieviešu neauglības iemeslu ir pietiekami daudz. Tā var būt iekšējo dzimumorgānu - dzemdes vai olvadu - pataloģija. Bieži vien kļūt par māti traucē seksuāli transmisīvās infekcijas slimības (tajā skaitā slēptās, kas parastajā apskatē netiek atklātas, piemēram, hlamidioze). Neauglības iemesls var būt hormonālajos traucējumos, kuru dēļ nepareizi funkcionē olnīcas, vairogdziedzeris, hipofīze u. c. Vēl viens iemesls ir endometrioze. Gadās arī imunoloģiskie iemesli, kad sievietes organismā pastāv olbaltumvielas-agresori, kas traucē spermatozoīdu kustībai apaugļošanās procesā. Visbeidzot eksistē arī psihogēnie faktori. Tomēr ar visām šīm problēmām mūsu klīnikas ārsti veiksmīgi tiek galā.
 
                                                                  Vīriešu neauglība
 
Ilgu laiku tika uzskatīts, ka neauglības iemesls slēpjas sieviešu organismā. Taču mūsdienās neviens neapšauba, ka pastāv arī šīs slimības vīrišķā forma. Tā ir vīriešu reproduktīvās sistēmas saslimšana, kas neļauj vīriešiem radīt pēcnācējus. Pastāv vairākas vīriešu neauglības formas.
 
1. Sekretorā forma
 
Šīs neauglības formas gadījumā dažādu iemeslu dēļ netiek izstrādāti veseli, kustīgi spermatozoīdi tajā daudzumā, kas būtu pietiekams veiksmīgai olšūnas apaugļošanai. Traucējuma iemesli var būt sekojoši: hormonālie traucējumi, ģenētiskie faktori, smagas hroniskās slimības (cukura diabēts), pārciestās dzimumorgānu iekaisuma slimības (orhīts, parotīts), sēklinieku tūska, varikocēle, sēklinieku torsija u. c. Pie faktoriem, kas provocē saslimšanu, pieder olbaltumvielu nepietiekamība diētā, avitaminoze, sēklinieku trauma, kaitīgie arodfaktori (jonizējošais starojums, augstas temperatūras, kontakts ar dažādām toksiskām vielām).
 
2. Vīriešu neauglības obstruktīvā forma
 
Šīs neauglības formas gadījumā pastāv šķērslis spermatozoīdu pārvietošanās ceļā no sēkliniekiem uz urīnizvadkanālu. Par tādiem šķēršļiem var būt iedzimts sēklvada trakta iztrūkums vai posma sašaurinājums, saaugums, kas palicis pēc iekaisuma vai infekcijas procesa, dzimumorgānu vai tuvāko orgānu cista vai audzējs, pēcoperācijas rēta.
 
3. Vīriešu neauglības imunoloģiskā forma
 
Šī neauglības forma parasti attīstās pēc sēklinieku traumas. Šīs neauglības formas gadījumā organisms sāk izstrādāt antivielas pret sēklinieku audiem. Normālā situācijā sēklinieku audi un imūnsistēma nesaskaras. Traumas gadījumā notiek šo divu sistēmu kontakts un organisma imunitāte sāk uztvert sēkliniekus kā svešu veidojumu. Antivielas var izstrādāties tieši pret spermatozoīdiem.
 
Vīriešu neauglības ārstēšana ir ilgstošs process, kurā nepieciešama ārsta un pacienta pilnīga sadarbība un savstarpējā sapratne. Mūsdienīgie laboratorijas pētījumi ļauj atklāt iemeslus, kas noved pie neauglības, kā arī kontrolēt izmaiņas, kas notiek organismā ārstēšanās procesā.
 
Mēs sīkāk neiztirzāsim pietiekami sarežģīto vīriešu neauglības klasifikāciju, bet apstāsimies pie vīrieša primārajiem (bāzes) izmeklējumiem.
Mūsu klīnikā ir paredzētas šadas darbības:
  • rūpīga anamnēze;
  • pilnvērtīga apskate;
  • izvērsts ejakulāta pētījums;
  • izmeklējumi par uretras un prostatas vezikulārā kompleksa gausi noritošām, vāji aktīvām iekaisuma saslimšanām;
  • hormonālā statusa noteikšana;
  • iegūto datu kompleksā analīze.
Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!