Olšūnu vitrifikācija

 
Olšūnu vitrifikācija - jauna iespēja fertilitātes saglabāšanā onkoloģiskajiem pacientiem.
 
Vitrifikācija jeb ātrā sasaldēšana ir mūsdienīga šūnu sasaldēšanas metode, kura nodrošina to labāku izdzīvošanu pēc atsaldēšanas, pateicoties augsti koncentrētu krioprotektoru pielietošanai, nelielajam apjomam un ierobežotajam laikam.
Tas ļauj novērst ledus kristālu veidošanos šūnas iekšienē, kas bieži ir iemesls šūnas neatgriezeniskam bojājumam.
 
            Šogad pēc mūsu klīnikas embriologu veiksmīgas apmācības pie metodes autora profesora  M.Kuwayama (Kato Lady clinic Tokio) ir uzsākta olšūnas vitrifikācija, izmantojot  kriotekus un sertificētus, lietošanai gatavus reaktīvu komplektus.
 
Izmantojot vitrifikāciju olšūnu un embriju sasaldēšanā, šūnu izdzīvošanas iespējamība ir vairāk nekā 90%. Rezultātā olšūnas, kuras pārdzīvo sasaldēšanas/atsaldēšanas procesu, neatšķiras no nesasaldētām olšūnām un ir spējīgas veiksmīgi apaugļoties, veidot embrijus, kurus savukārt var implantēt, un nodrošināt veselu bērnu attīstību.
Profesors M.Kuwayama izstrādāja vitrifikācijas metodi 2000. gadā.
Kopš tā laika minētā  metode ir pielietota vairāk nekā 500 000 reizes 40 pasaules valstīs vairāk nekā 1200 klīnikās ar nemainīgi lieliskiem rezultātiem.
 M.Kuwayama izveidoja pasaulē pirmo cilvēku oocītu banku un ieguva pirmo zīdaini no vitrificētiem embrijiem Japānā 2002. gadā un ASV 2003. gadā.
  
 Kādos gadījumos ieteicama olšūnu vitrifikācija?
• Sociālais faktors – sieviete vēlas olšūnu vitrifikāciju, lai atliktu bērniņa plānošanu uz vēlāku laiku, tādējādi radot „drošības garantu”, jo ar gadiem veiksmīgas grūtniecības iestāšanās iespēja samazinās.
 • Sievietes, kuras slimo ar endometriozi, kas ir progresējoša saslimšana ar olnīcu funkcijas traucējumiem.
• Ētisku un morālu apsvērumu dēļ, kad pacienti nevēlas sasaldēt embrijus EKA ciklos.
• Lai palielinātu grūtniecības iespējamību sievietēm ar mazu olšūnu rezervi.
• Onkoloģiskās saslimšanas: olšūnu vitrifikācija – jauna iespēja onkoloģisko pacientu fertilitātes saglabāšanai.
Ņemot vērā, ka mūsdienās vēža terapija ļauj izdzīvot vairāk nekā 50% pacientu un to ievērojama daļa ir jauni cilvēki, ir jādomā par šo pacientu reproduktīvām iespējām nākotnē.
Olšūnu sasaldēšana pirms ķīmijterapijas vai apstarošanas ļauj tās pasargāt no neatgriezeniskām izmaiņām, kuras var ietekmēt auglību nākotnē. Ir pieejamas speciālas onkoloģisko slimnieču sagatavošanas metodes olšūnu iegūšanai, kas ļauj samazināt stimulācijas ietekmi uz veselību un neietekmē slimības gaitu. Daudzās valstīs šī metode tiek pielietota ar labiem rezultātiem - piedzimuši veseli bērni.
 
 
 
Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!