PĢD un PĢS

Preimplantācijas ģenētiskā diagnostika (PĢD) un preimplantācijas ģenētiskais skrīnings (PĢS) ir embrija ģenētisko anomāliju noteikšana, pirms tas tiek implantēts dzemdes dobumā. PĢD un PĢS ir jauns virziens, kas apvieno ģenētiskās diagnostikas un reproduktīvo tehnoloģiju iespējas. Izmeklējums tiek veikts agrīnajā embrija attīstības stadijā, tāpēc šī procedūra ir iespējama tikai ekstrakorporālās apaugļošanas metodes ietvaros. Galvenā PĢD un PĢS priekšrocība ir iespēja noteikt ģenētiski nepilnvērtīgus embrijus pirms grūtniecības iestāšanās.
 
PĢD veic, lai savlaicīgi noteiktu to ģenētiski pārmantojamo saslimšanu embrijam, kura ir vienam vai abiem vecākiem, un izvairītos no tās nodošanas nākamajam bērnam.
PĢS veic, lai noteiktu spontānas aneiploīdijas (hromosomu skaita izmaiņas) embrijam, kura vecāki ir paaugstināta ģenētiskā riska grupās.
 
PĢD un PĢS indikācijas:
• paaugstināts ģenētiskais risks ģimenē (kariotipa anomālijas, pārmantotas slimības);
• anamnēzē vairāki neveiksmīgi  IVF cikli;
• smagi spermatoģenēzes traucējumi vīriešiem (liels anomālu spermatozoīdu skaits, kritiski zema spermatozoīdu koncentrācija spermā);
• atkārtoti spontāni, t. i., ieraduma aborti anamnēzē (īpaši, ja grūtniecība bija pārtrūkusi agrīnajā grūtniecības laikā);
• sievietes vecums ir lielāks par 35 gadiem un/vai partnera vecums virs 45 gadiem.
 
Klīnika „Privātklinika Jūsu Ārsti” piedāvā šādus pakalpojumus:
- hromosomu strukturālo izmaiņu noteikšanu;
- preimplantācijas ģēnētisko skrīningu (PĢS), lai noteiktu biežāk sastopamās aneiploīdijas:
• 3 hromosomu aneiploīdijas (21, X, Y);
• 5 hromosomu aneiploīdijas (13, 18, 21, X, Y);
• 7 hromosomu aneiploīdijas (13, 16, 18, 21, 22, X, Y);
• 9 hromosomu aneiploīdijas (13, 14, 15, 16, 18, 21, 22, X, Y).
- dzimumhromosomu skaita noteikšana (X, Y).
 
Lai varētu pielietot PĢD un PĢS, nepieciešams veikt sekojošas procedūras: folikuloģenēzes stimulāciju ar eksogēno gonadotropīnu pielietošanu, vairāku oocītu iegūšana un apaugļošana, embriju attīstības nodrošināšanu laboratorijas apstākļos. Ģenētiskai analīzei izmanto polāros ķermenīšus un blastomērus, kurus iegūst, veicot embrija biopsiju.
 
„Privātklīnika Jūsu Ārsti” veic PĢD un PĢS sadarbībā ar Starptautisko reproduktīvās medicīnas centru, Sanktpēterburga (Krievija) un Čikāga (ASV).
 
Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!