Valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras

Valsts apmaksātajā medicīniskās apaugļošanas programmā ir iespēja piedalīties ar ģimenes ārsta vai speciālista (ginekologa, urologa, ārsta ģenētiķa), kas ir līgumattiecībās ar Dienestu, nosūtījumu ar uzstādītu diagnozi "neauglība".
 
Sievietes vecums Līguma ietvaros ir līdz 37 gadiem (ieskaitot). 
 
Ja pacientam ir uzstādīta diagnoze „neauglība", viņš varēs vērsties iestādēs, ar kurām Nacionālais veselības dienests būs noslēdzis līgumu par valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšanu, un pieteikties konsultācijai pie speciālista, kurš var norīkot uz attiecīgā pakalpojuma saņemšanu.
 
Rindas uz medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu saņemšanu veidos iepriekš minētās ārstniecības iestādes, kuras veiks medicīniskās apaugļošanas pakalpojumus. Līdz ar to par rindu garumu medicīniskās apaugļošanas procedūras saņemšanai pacienti varēs interesēties šajās ārstniecības iestādēs.
 
Neauglības diagnosticēšanai sievietēm var tikt veikta ginekoloģiska izmeklēšana; seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšana; hormonālā izmeklēšana; ultrasonogrāfiskā izmeklēšana; olvadu caurlaidības noteikšana. Neauglības noteikšanai vīriešiem var tikt veikta seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšana un spermogramma.
Ārsts nosaka, vai pietiek tikai ar diagnosticējošiem izmeklējumiem sievietei vai papildus nepieciešams veikt arī izmeklējumus vīrietim.
 
Lai saņemtu valsts apmaksātas ginekologa un urologa konsultācijas un diagnostiskos izmeklējumus, pacientam ir jāvēršas pie ginekologa vai urologa, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (ar līgumārstu sarakstu var iepazīties www.vmnvd.gov.lv, kā arī to uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).
 
Atgādinām, ka ginekologs ir tiešās pieejamības speciālists (nosūtījums nav nepieciešams), urologa konsultācijai nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta, lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus.

Nacionālais veselības dienests apmaksā pacientu konsultācijas, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces.

Visas aktualitātes saistībā ar Valsts apmaksāto neauglības ārstēšanas programmu iespējams apskatīt NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv
 
Pirmā vizīte
Uzziniet, kāpēc visbiežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības, pie mums.
Ārstēšana
Deatlizēts pakalpojumu saraksts
Komanda
Iepazīsimies!